Magistrát města Ostravy nám poskytnul v rámci projektu "Zaostřeno na vědu!!!" částku 80000,- díky které jsme pořídili digitální mikroskopy a vědecké koutky které pomáhají dětem vnímat svět zase z další perspektivy.

Děkujeme :-)

V průběhu realizace projektu jsme zjistili, že zájem dětí i dospělých o moderní způsoby objevování je skutečně obrovský. Ať už šlo o vzájemnou spolupráci rodičů s dětmi na dílčích workshopech, nebo o prezentaci vědeckých koutků učitelem, kdy vzniká dětem další mikrosvět o něčem, co doteď viděly pouze v televizi, pokud vůbec.

Děti se účastnily po celé období workshopů jak u nás na zahradě, v parku tak i v základní škole Ostrčilova kdy se nám povedlo skvěle navnadit děti které se účastnily objevování v několika třídách.

Vše vyústilo vskutku velkolepou „Zahradní párty šíleného vědce“ kdy byly dle pokynů pro realizaci zaslány pozvánky na Magistrát města Ostravy a které se účastnilo odhadem 200 dětí a asi 300 dospělých a kde bylo široké veřejnosti představeno, že i v mateřské škole lze výuku provádět „jinak“. Celkově považuji příspěvek i jeho využití za jeden z nejpovedenějších za poslední léta.

Na závěr byly dětem předány odměny v podobě sad všemožných pokusů, rostoucích krystalů a objevů a ve stejném duchu budeme od Září pokračovat dále. Těšíme se na vědu !!!