BILINGUAL SCHOOL OSTRAVA

Studijníí pobyt žáků ve Španělsku

Ve dnech od 16. do 26.10. 2015 se 40 žáků 2. stupně ZŠ a MŠ Ostrava, Ostrčilova 10, zúčastnilo v rámci výzvy MŠMT č.56 zahraničního jazykově - vzdělávacího pobytu ve Španělsku v městě Valencii.

Děti si v dopoledních hodinách rozšiřovaly svou slovní zásobu za asistence rodilých mluvčích v prostorech kvalitně a vkusně vybavené jazykové školy International House Valencia.

V odpoledních a večerních hodinách věnovaly svůj čas hlubšímu poznávání místních památek, kultury, zvyků a jídla.

Seznámily se s centrem města Valencie, s jeho městskou hradbou, katedrálou a tržnicí. Ochutnaly např. místní nápoj z ořechů horchatu, sladkou pochoutku fartón a výborné jednohubky tapas. Měly možnost strávit čas v byčí aréně, v muzeu soch Fallero, v místním ZOO, v muzeu Města umění a věd, které bylo zpestřeno nezapomenutelnou show s delfíny. Na vlastní kůži si vyzkoušely atrakce průlezky Gulliver v místním parku Turia a zaplavaly si v mořských vlnách. Pro některé to byl nezapomenutelný zážitek, neboť poprvé viděly moře. Svůj čas také strávily na zřícenině v Sagunto a projely se lodičkou po jezeře Albufera.

První zastávkou na cestě do Valencie bylo město Avignon, kde měly možnost vidět most končící uprostřed řeky. Cestou zpět strávily jeden den v Marseille, kde se lodí dostaly na světoznámou pevnost If, ve které byl vězněn Edmon Dantes. J

Jazykově-poznávací pobyt se maximálně vydařil, a to i za velkého přičinění paních učitelek, které se s dětmi na cestu vydaly.

Mgr. Kateřina Švejdová, M.A.