Návštěva Galerie výtvarného umění

Během února žáci druhého stupně v rámci výtvarné výchovy navštívili Galerii výtvarného umění v Ostravě.

Osmé ročníky shlédly výstavu nazvanou Narušená imaginace, která prezentuje širokou škálu zahraničních autorů současné evropské malby. V ryze realistických dílech žáci hledali význam podtitulu Dělat okna tam, kde dříve byly zdi a diskutovali o vlivech současných médií a jejich dopadu na jednotlivce i společnost. V tvůrčí části animačního programu pak abstrahovali své pocity komponováním obrazových symbolů.

Šesťáci se ve svém studiu výtvarného umění zaměřili na výstavu Album 76, která přibližuje české umělce 70. a 80. let a je bohatá na výtvarné grafické zpracování. Možnosti různých grafických technik si pak děti vyzkoušely při tvorbě svého vlastního díla, kde experimentovali s technikou muchláže, frotáže, perforované kresby i slepotisku.

Mgr. Dagmar Géryková