„Velké Finále Praha - Jr. NBA League“

VELKÉ FINÁLE

5. ročníku Jr. NBA League Česká republika v Praze

V úterý 8. listopadu 2022 se 16 našich baskeťáků a baskeťaček zapojilo do bojů velkého celostátního finále 5. ročníku Jr. NBA League Česká republika ve sportovní hale Královka v Praze.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na silného soupeře – favorita soutěže Minnesota Timberwolves (ZŠ Na Výsluní z Brandýsa n.L), který nás v bojích o medaile zastavil. Vážíme si hodnocení trenérů ostatních týmů, kteří ocenili bojovnost našich baskeťáků a baskeťaček, kteří i přes nepříznivé skóre na výsledkové tabuli bojovali až do poslední sekundy.

Každý z účastníků si určitě odvezl cenné zkušenosti, které mohl získat na odpoledním workshopu s basketbalovou legendou, ambasadorem z řad bývalých hráčů NBA Daliborem Bagaricem, který tři sezóny hrál v NBA za Chicago Bulls.

Poděkování patří i fanouškům - rodičům, kteří nás do Prahy přijeli podpořit.

Jedno prvenství nám však nikdo nevezme - za dobu konání soutěže – jsme první škola z Ostravy, které se skvělý úspěch – postup do celostátní finálové osmičky - podařil.

Věříme, že i v příštích ročnících navážeme na tento úspěch a najdeme mezi vámi – naši žáci – stejné bojovníky jako v naší úspěšné 16-nátce.

Všem našim sportovcům děkují

Simona Podešvová a Lenka Lednická

Jr. NBA League I.                            Jr. NBA League II.                               Jr. NBA League III.

Jr. NBA League IV.                                 Jr. NBA League V.