Zájezd do Skotska 2022 - 8. den

Zápisky cestovatele: Den osmý

Fungujeme jako švýcarské hodinky. V 7.00 snídá skupina 1, v 7.15 skupina 2… V 8.30 vyrážíme na první stanici metra (nevím, co si o nás myslí Londýňané, ale chodíme takto: červený deštník /to je průvodkyně Kamila/ a za ní jdou „Pantalones“ /Miss Radka se svou třídou/, pak jsou řazení „Chickens /skupina od Miss Liany/ atd. a na konci průvodu jde modrý deštník /Miss Petra neboli paní učitelka Lexová/).

Z procházky Londýnem mi v paměti nejvíce utkvěly tyto věci: střídání stráží u Buckinghamského paláce, delší rozchod na Trafalgar Square, další delší rozchod u Londýnského oka (London Eye) a kratší rozchod u Toweru (průvodkyně Kamila nás průběžně zásobovala místně historickými informacemi a taky nám radila ohledně jídla a WC, což jsme se spolužáky ocenili více).

Nakonec jsme jeli double deckerem na Harryho Pottera (do filmových studií, kde se filmy o něm natáčely). Bylo to… No… Naprosto úžasné!!! Asi všichni byli očarováni atmosférou filmových kulis, rekvizit a triků, ani by nebylo divné, kdyby někdo u toho i brečel (jak byl dojat).

A pak… A pak zájezd vlastně skončil, protože nás čekala jen nudná cesta domů (stala se nám ještě docela srandovní příhoda s mobilem /já fakt nechápu, proč si na ně spolužáci nedávají větší pozor/, ale tu vám vylíčím někdy příště).