Zájezd do Skotska 2022 - 5. den

Zápisky cestovatele: Den pátý

Snídaně (dnes např. toasty…) a pak Highlands (highlights Skotska: kopce a kopečky porostlé hnědým vřesem, bujná tráva, ovce, krávy a lochs /jezera/). Učitelky sice pořád opakovaly, že máme málo času (ani se nedivím, když jsou to tak velké prostory), ale nakonec jsme všechno stihli (zmrzlinu, suvenýry, návštěvu Loch Ness centra, dokonce jsme viděli hrad Urquhart /ten, jak bývá v kalendářích/).

Docela dobrá byla také zdymadla (říkají jim „Neptunovy schody“) ve Fort Augustus (akorát jsme se všichni neshodli na tom, kterým směrem ty lodě mají plout) a nakonec Glenfinnan Viaduct (ten z Harryho Pottera).

Domů jsme to sice stihli tak tak (naši edingburghští rodiče už možná byli nervózní), cestou zpátky jsme si ale ještě užili jedno společné foto a bezva film (nikdo u něho nemluvil, tzn. že jsme se dívali nebo spali /anebo taky byli na mobilech/).