HISTORICKÝ DEN A SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ HISTORICKÝ KOSTÝM

Dne 29. 4. se konal na naší škole Historický den a zároveň i soutěž o nejlepší historický kostým. Děti se oblékly do kostýmů princezen, středověkých panovníků či umělců. Na prvním stupni si oblékl nejlepší kostým Fausto Šubík a Marie Jedličková. Na druhém stupni pak obsadil přední příčky Jan Marek a Claudia Welsh. Z řad dospělých osob působících na naší škole byli odbornou porotou vybráni jako nositele nejlepšího kostýmu Mgr. Jakub Mezírka a Mgr. Gabriela Chupáčová. Celkově nejvyladěnější kostýmy měla třída 1.E1 a třída 6.E2.

V rámci historického dne si několik žáků druhého stupně ve svém volném čase nachystalo historické představení pro žáky čtvrtých a pátých ročníků. Svým představením dětem v několika minutách připomněli nejzásadnější epochy v lidských dějinách. Krátkou ochutnávku z tohoto historického představení naleznete níže. Všem zúčastněným děkujeme.

Tatiana Bělunková, Marek Malík, Michaela Valentová, školní parlament a Mgr. Kristýna Spáčilová

CESTOVÁNÍ ČASEM S MEZÍRKOU - VIDEO