Výtvarné soutěže 2022

Úspěchy žáků ve výtvarných soutěžích:

Dobrý den,
6 žáků ze třídy 9.E se v dubnu zúčastnilo celostátní výtvarné a literární soutěže s názvem Skácel se svět, která byla vyhlášena ke stému výročí významné literární osobnosti, básníka Jana Skácela. Do soutěže bylo přihlášeno přes 170 prací z celé české republiky. Jedno z prvních tří míst obsadila žákyně Francesca Mackrill a na místě pátém se umístila Markéta Jemelková. Oběma žákyním blahopřejeme a děkujeme jim za významnou reprezentaci naší školy v celorepublikovém měřítku.

Žáci naší školy se dále zúčastnili 3. ročníku ostravské městské soutěže Moje rodina, která je pořádána pod záštitou Komise pro rodinu a  volný čas rady města Ostravy. Ze sedmi zaslaných prací čtyři naši žáci postoupili do nejužšího výběru. Porota vybere vítěze, o dalším umístění se však ještě rozhoduje díky internetovému hlasování. Prosíme tedy všechny, aby podpořili naše soutěžící. Svůj hlas můžete dát na www.balonek.cz/, kde v kategorii 12-13 let soutěží za naši školu Nela Pekárková ze 6. E1 a v kategorii 10-11 let Daniel Halecký, Klára Gebauerová a Patricie Vaská ze třídy 5.C.
Každý hlas se počítá, moc všem děkujeme!