ZÁKLADNÍ ŠKOLA OSTRAVA

Ostrčilova 10/2557, Ostrava 702 00

Foto školní budovy

NAVŠTÍVILI JSME ŠPANĚLSKÉ GYMNÁZIUM!

Být bilingvní je nepochybně životní výhra. A ovládat 3 jazyky? To je přímo životní jackpot! Někteří naši žáci bilingvní jsou nebo se jimi pomalu a jistě stávají. Zároveň svou osobnost rozvíjejí studiem druhého nejpočetnějšího rodného jazyka na světě, studiem španělštiny. Začínají ve 4. ročníku hodinovým kroužkem, od 6. třídy je španělština předmětem, ze kterého dostávají známky. V 7. ročníku pak mohou učinit významné rozhodnutí. Vždyť šestileté španělsko-české bilingvní gymnázium Hladnov máme hned „za humny“!

Aby současní žáci 7.E byli, jak se říká, v obraze, 29. září gymnázium navštívili. A bylo co vidět, slyšet i obdivovat! Úroveň španělštiny budoucích maturantů (mezi nimi několik našich bývalých žáků!!!) byla totiž hvězdná, nástěnky s fotografiemi (mj. každoroční školní zájezdy do Španělska!!!) inspirativní a rodilý mluvčí, který se s nimi pustil do konverzace, laskavý a trpělivý.

Děkujeme Mgr. Freitagové za přijetí a provedení školou.

Petra Lexová