Olympiáda ze španělského jazyka - školní kolo

OCHENTA Y OCHO PREGUNTAS (88 otázek) neboli OLYMPIÁDA ZE ŠPANĚLSKÉHO JAZYKA

V úterý 29. ledna se nejlepší žáci z 9. ročníku (kteří se jako další cizí jazyk učí španělštinu) zúčastnili školního kola Olympiády ze španělského jazyka.

O výherci rozhodovaly v prvé řadě jazykové dovednosti, svůj podíl však mělo i štěstí. Celá soutěž se skládala z deseti kol. V každém kole si soutěžící „vytáhl“ otázku, na kterou – jakmile ji přečetl rodilý mluvčí ­– odpovídal. Za každou vhodnou odpověď byl udělen bod.

Dvoučlenná porota (rodilý mluvčí z Peru a česká vyučující španělského jazyka) byla výkony našich žáku zcela nadšená. Uměli totiž pohotově reagovat jak na naprosto jednoduché, tak i na mírně zapeklitější otázky (např. Jaké objekty se nacházejí na obloze?, Kdo je to vegetarián?, Jak se jmenuje nejdelší řeka v České republice?). Chcete-li, tak se na všechny naše „olympijské“ otázky podívejte! Vaše případné návrhy na rozšíření seznamu uvítáme a rádi je zařadíme do příštího ročníku!

Mgr. Petra Lexová