Basketbalový turnaj žáků 8. - 9. tříd

Ve čtvrtek 16. 6. 2016 se ve víceúčelové hale VARENSKÁ konal basketbalový turnaj žáků 8. a 9. tříd základních škol z obvodu Moravská Ostrava.

Výběr chlapců ze ZŠ Ostrčilova se ve svém prvním zápase postavil proti ZŠ Nádražní, kterou jasně přehrál vysokým rozdílem - 42:10. Na hřišti dominovali trénovaní basketbalisté, kteří se tomuto sportu soutěžně věnují ve volném čase. Druhý zápas podle přítomných diváků a rozhodčích představoval souboj o 1. místo. Proti našim chlapcům se postavil výběr ze ZŠ Matiční, kde rovněž hráli zkušení basketbalisté. Tým z Ostrčilky si však zápas pohlídal a bez větších obtíží zvítězil. V posledním zápase nás čekala ZŠ Gen. Píky. Rychlí, houževnatí, neúnavní chlapci nás dlouho trápili. V jedné chvíli jsme dokonce prohrávali. Náš tým hrál dva zápasy za sebou, takže na hráčích bylo znát vyčerpání. Naši chlapci ovšem brzy chytili druhý dech a hru otočili na svou stranu. Nakonec se tým radoval z vítězství i potřetí a „domů“ tak přinesli obrovský putovní pohár za celkové 1. místo. Matěj Šnaur z 9. C byl vyhlášen nejlepším střelcem turnaje!

Hoši! Za Vaši bojovnost a srdečnost děkujeme! Jste nejlepší a Váš velký úspěch bude navždy zapsán ve školní síni slávy.

Mgr. Jindřich Švub