Výlet třídy 7.B

Dne 17. 6. jsme se se třídou vydali na dlouho připravovaný a očekávaný výlet. Na třídnických hodinách si žáci sami zvolili, jakým způsobem chtějí strávit společný čas mimo školu. Možná hlavně proto byla od rána na žácích znát dobrá nálada a natěšení. V 8:06 jsme na zastávce Výstaviště nasedli na tramvaj a nechali se dopravit skoro až do části města zvané Martinov. Odtud jsme se pěšky vydali lesní cestou vedoucí kolem řeky Opavice k Děhylovské Loděnici a odtud až k nádrži zvané Štěrkovna, která patří k městu Hlučín.

Cestou jsme (i třídní učitel) hráli hru zvanou „Klíště“. Princip spočívá v tom, že jednomu člověku je na batoh nebo část oděvu připnut kolíček na prádlo (klamerka), který představuje nechtěné „klíště“. Tento člověk se během cesty snaží kolíček nenápadně připnout někomu jinému a ten (jakmile jej objeví) zase dalšímu. Na pravidelných zastávkách se zjišťuje, kdo má zrovna klíště na sobě. U koho se klíště najde – musí splnit úkol (zazpívat písničku, říct vtip, atd.). Žáky hra pohltila natolik, že se po celou cestu věnovali především hraní.

V Loděnici jsme se zastavili ke krátkému občerstvení. Žáci posvačili, osvěžili se zakoupenými nápoji, nebo nanuky a vesele se pokračovalo.

Ke Štěrkovně jsme dorazili kolem 11:30. V restauraci sv. Jiří jsme na 12:00 měli objednané menu. Z místní obsluhy a krásného interiéru jsme byli doslova uneseni.

Chvíli před 13. hodinou jsme dorazili k nádrži. Žáci se v místním kempu převlékli do plavek a postupně (po skupinkách) se vykoupali. Poté jsme se až do 16 hod. bavili při hrách. Největší úspěch sklidila hra zvaná „Skalní, lesní, luční golf“.

Mgr. Jindřich Švub