„Ekologií a technikou poznávej a pomáhej ptactvu“

Dne 13. května 2016 se na naší škole uskutečnila celodenní akce, která byla nazvaná „Ekologií a technikou poznávej a pomáhej ptactvu“.

Myšlenkou tohoto projektu bylo propojení dvou významných dnů v měsíci dubnu: Den ptactva a Den Země.

Významnou roli hrála technická část projektu, která zahrnovala výrobu ptačích budek žáky 8.ročníků, ale pomáhat přišli i ti nejmenší z nižšího stupně ( z 2. a 3. ročníku ).

Pro tuto skupinu dětí byla připravena celá řada aktivit v podobě poznávání dermoplastických preparátů, mikroskopování, vytváření mandal z PET víček, ptačí pexeso, omalovánky, rozpoznávání ptačích hlasů a další…

Celá akce se zdařila, dětem i učitelům se líbila a přistupovali k ní aktivně, což nás těší…J

Mgr. Olga Malohlavová