Olympiády - zeměpisná a přírodovědná

Ve dnech 20. a 21. 1.2016 se na naší škole konalo školní kolo BIOLOGICKÉ OLYMPIÁDY a to hned ve dvou kategoriích.

První den si vyzkoušeli své znalosti žáci 8. a 9. ročníků. Olympiáda je rozdělena na tři části (teoretická část, praktická část – laboratorní práce a „poznávačka“ zástupců rostlin, hub a živočichů). To stejné čekalo hned další den žáky 6. a 7. ročníků.

Ve starší kategorii se na prvních třech místech umístili tito žáci:

1. Jan Knop – Kostka (8.A)
  2. Dunajová Šárka (8.A)
  3. Stelmachová Tereza (8.A)

V mladší kategorii to byli tito žáci:

1. Krajčovičová Sofie (6.E)
  2. Grygarčíková Klára (7.A)
  3. Velkoborská Amálie (6.E), Žeberová Leona (7.A) a Milkov Tomáš (7.A)

Nutno říct, že olympiáda patří k velice obtížným soutěžím a žáci museli projevit určitou samostatnost při praktických činnostech a následný všeobecný přehled v teoretickém testu a při poznávání rostlin, hub a živočichů.

Všem, kteří se zúčastnili moc děkujeme. Postupujícím gratulujeme a věříme, že se příští rok setkáme při dalším ročníku biologické olympiády.

Mgr. Radka Náplavová

Mgr. Olga Malohlavová

Dne 7.1.2016 proběhlo na naší škole školní kolo ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY. Soutěžili v ní žáci 6.-9. ročníků. Čekala je část teoretická, praktická a práce s atlasem.

Žáci projevili velmi dobré znalosti z tohoto předmětu a poprali se o postupová místa.

Za 8. a 9. ročníky byla zcela nejlepší žákyně z 9.C Hanka Řeháková.

Za 7. ročníky zvítězil žák ze 7.A Robin Kantor a z 6. tříd se do čela dostal Jakub Dungel z 6.B.

Všem zúčastněným děkujeme a těm nejlepším držíme pěsti v dalším kole olympiády!!!

V okresním kole olympiády se Jakub Dungel z 6.B se umístil ve své kategorii na 2. místě a postupil do krajského kola. Opět moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Mgr. Radka Náplavová