JUNIOR NÁBOJ

Dne 20.11.2015 se 4 žáci naší školy zúčastnili na Gymnáziu Olgy Havlové fyzikální soutěže Junior Náboj. Organizátorem soutěže byla Matematicko-fyzikální fakulta UK v Praze.

Čtyřčlenné týmy žáků 8.a 9. ročníků ZŠ a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií řešily po dobu 120 minut matematicko-fyzikální příklady. Příklady byly podle náročnosti obodovány a týmy byly hodnoceny za celkový počet nasbíraných bodů. Tým naší školy ve složení žáků 9.A třídy - Jan Vrba, Jan Král, Matěj Zvolánek a Dominik Bodinger skončil na 27. místě.

Vzhledem k tomu, že tento ročník byl našim prvním, netušili jsme, na jaké typy příkladů se máme připravit. Příští rok už budeme ostřílení a tak letošní osmáci určitě zabodují.

Mgr. Jana Dlouhá - vyučující fyziky