OSTRČILKA CUP 2015

1. ročník fotbalového turnaje pro žáky (a překvapivě i žákyně) 2. stupně je za námi a my se radujeme z další povedené akce. Do turnaje se registrovalo 8 týmů, které byly následně rozděleny do dvou skupin. První skupinu tvořily týmy z 6. a 7. ročníků, druhou skupinu pak týmy z 8. a 9. ročníků. Z každé skupiny postupovaly dva týmy do semifinálových bojů.

Ve skupině č. 1 jasně dominoval tým AC Sparta (chlapci ze 7. B), který po třech vyhraných zápasech a bez jediného inkasovaného gólu postoupil do semifinále. Z druhého místa postupoval tým FC Alfa Stones (chlapci ze 7. A), kteří se následně postarali o velké překvapení. Ale nepředbíhejme ;)

Ve skupině č. 2 zvítězil tým Čokobanáni (chlapci z 8. E + Vojta Kutra z 8.B) a těsně za nimi, z druhé pozice postupoval tým Devítka (jak už název napovídá, jednalo se o výběr deváťáků). Velkou oblibu a podporu fanoušků i organizátorů si vysloužil tým JÁ, ve kterém nastupovala tři děvčata!

V prvním semifinálovém zápase Devítka přehrála AC Spartu a těšila se z hladkého postupu do finále. Chlapci ze 7. B se blýskli několika zajímavými útoky, ale nepodařilo se jim skórovat a zvrátit kanonádu deváťáků.

V druhém semifinále v řádné hrací době nepadla branka a tak došlo na penalty. Tady tým FC Alfa Stones překonal zkušeného brankáře dvěma přesně mířenými střelami a šťastně postoupil do finále. Ejhle. Turnaj měl náhle černého koně.

V souboji o třetí místo opět došlo na penalty. Brankář Čokobanánů si tentokrát prázdná místa v síti pohlídal a díky přesně mířené střele do brány AC Sparty nakonec vybojoval bronzové medaile.

Ve finále se Devítce podařilo rychle skórovat a brzy si své vedení pojistila i druhým gólem. FC Alfa Stones jestě snížili na 2:1, ale k dalšímu překvapení již nedošlo. Devítka zvítězila a stala se školním šampionem!!

Děkujeme všem zúčastněným a po skvělém zážitku se už nemůžeme dočkat dalšího ročníku.

Sportu zdar a fotbalu zvlášť J

Mgr. Jindřich Švub