Běh pro Paměť národa 2022

17. května 2022

I v letošním roce běžíme pro Paměť národa!

Po celý květen běháme jak pro své zdraví, tak pro dobrou věc. Každý uběhnutý kilometr znamená 1 Kč věnovanou partnery projektu na natáčení pamětníků do sbírky Paměti národa.

Jsme v půlce školního běhu a s naběhanými skoro 141 km jsme zatím na průběžném 14. místě ze všech přihlášených škol. Přidejte se i Vy posuňte Vaši školu mezi do čela žebříčku!

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.

Jak na to? Je to jednoduché:

1)    Nainstaluj si do svého mobilu běžeckou aplikaci, použij svoji stávající běžeckou aplikaci nebo použij chytré hodinky, které umí zaznamenat vzdálenost a čas běhu.
Běžecké aplikace stáhnete na svých telefonech v aplikacích Google Play (pro Android) nebo App Store (pro iPhone). Organizátoři doporučují aplikaci EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ, partnera běhu.

2)    Na začátku běhu si spusť aplikaci a vyběhni na svou trasu – běžet můžeš kdekoliv, kdykoliv mezi 1. – 31. 5. 2021 a kolikrát chceš!

3)    Po doběhnutí si ulož záznam běhu z aplikace nebo hodinek (fotka, printscreen), kde bude čas, datum a počet uběhnutých kilometrů.

4)      Zašli výsledky na email mezirka@zs-ostrcil.cz, budou za Tvou školu vloženy na stránky časomíry Iron Time.

Celkové výsledky budou vyhlášeny po skončení akce.

Informace nalezneš také zde: https://www.behpropametnaroda.cz/pro-skoly/.

Běhu zdar!