Pébéčko na Ostrčilce

19. dubna 2022

Škola se zapojuje do projektu participativního rozpočtování Pébéčko. Na jeho realizaci obdrží od zřizovatele částku 40 000 Kč a samy děti určí, jakým způsobem budou peníze využity. Žáci druhého stupně budou navrhovat projekty s cílem zlepšit prostředí či atmosféru školy, o podaných návrzích se bude hlasovat a vítězné projekty budou v nejkratší době na škole realizovány. V rámci projektu se žáci seznamují s procesem jeho navrhování a jednotlivými kroky a aktivitami, které jsou potřebné až k jeho úspěšnému zakončení. Musí prokázat kreativitu, schopnost komunikace a spolupráce, orientaci ve finanční gramotnosti. Odměnou za toto snažení jim bude, že uvidí hmatatelný výsledek jejich aktivity. Realizace vítězných návrhů by měla proběhnout do konce školního roku.

Průběh jednotlivých fází Pébéčka a podrobnosti o projektu můžete sledovat zde:

Mgr. Jakub Mezírka, školní koordinátor Pébéčka