PĚŠKY DO ŠKOLY

21. září 2021

ZŠ Ostrčilova se zapojí do projektu "PĚŠKY DO ŠKOLY"

Startujeme ve čtvrtek 23. 9. 2021

Vážení rodiče, milí žáci,

víte, že 22. září si připomínáme Mezinárodní den bez aut a zároveň tradičně probíhá Evropský týden mobility?

Naše škola podpoří a aktivně se zapojí do projektu „PĚŠKY DO ŠKOLY“.

Vyhlašujeme soutěž, která třída ujde za 5 dní  (čtvrtek 23. 9., pátek 24. 9., středa 29. 9., čtvrtek 30. 9. a pátek 1. 10. 2021) - při ranní cestě do školy - nejvíc kroků.

Jak to proběhne?

Zkuste si ráno trošku přivstat, a snažte se při každodenní cestě do školy ujít co největší počet kroků. Způsob, jak budete kroky počítat, necháváme na vás.

1. kroky počítáme cestou do školyod domova po hlavní vchod budovy školy
  2. následně si každý zapíše do tabulky ve třídě počet kroků,které dané ráno ušel
  3. tip pro rodiče, kteří vozí dětido školy ze vzdálenějších míst - mohou zaparkovat  ve vzdálenějším místě a cestu ke škole dojít pěšky
  4. žáci prvního stupně kroky počítat nebudou, ale vybarví si v tabulkách barevné políčko – podle klíče:

• zeleně- pokud půjdou celou cestu do školy pěšky = 1 bod,
  • oranžově– přijedou autem, zaparkují dál od školy a ujdou alespoň 300 m pěšky = ½ bodu,
  • modře– pokud  přijedou autem až ke škole = 0 bodů

Pravidla:

V jednotlivých třídách bude na nástěnce vyvěšena tabulka, kde si každý soutěžící zapíše počet kroků, které udělá při ranní cestě do školy ve stanovené dny (23. 9., 24. 9., 29. 9., 30. 9. a 1. 10. 2021) - od domova... parkoviště - po hlavní vstup do školy.

Věřím, že my, ostrčiláci se - v porovnání s výsledky ostatních škol - neztratíme, a že se nás zapojí co nejvíce!

Tipovací soutěž o cenu:

Zkuste odhadnout celkový počet kroků nás všech, kteří se zapojíme, a které za daných 5 dnů ujdeme. Vyhraje ten, kdo se svým tipem co nejvíc přiblíží celkovému počtu kroků všech soutěžících.

Své tipy vhoďte do krabice na recepci se jménem a třídou tipujícího nejpozději do čtvrtka 30. 9. 2021.

Všechny pozdravuje a na výsledky se těší

Simona Podešvová