přejít na obsah

ZPRAVODAJ č.3

 

Vážení rodiče!                                                                                                   12.11. 2020

 

Přicházím s dalším číslem zpravodaje, který mimo jiné přináší jednu horkou novinku.

 

Pokračujeme dál v distančním režimu, ale…

….prvňáčci a druháčci přecházejí od 18.11. zpět na prezenční výuku.

Nejprve bych vám ale ráda za celý bilingvní tým poděkovala za spolupráci, trpělivost a podporu, kterou dětem i nám dáváte. Opravdu si toho vážíme.

Velmi zdravím děti do jejich domácího prostředí a děkuji jim za to, že ještě neztratily chuť do práce. Snad. Distanční výuka je pro ně jistě velkou výzvou, která je mimo jiné obohatí o větší samostatnost a zodpovědnost.

Snažili jsme se o nastavení online hodin tak, aby bylo co možná nejoptimálnější pro danou věkovou skupinu dětí a abychom zároveň v dostatečné míře zachovali bilingvní výuku.

Třídní učitelé vás jistě informují o tom, že některé hodiny s rodilými mluvčími nejsou povinné a je na vašem uvážení, zda je chcete pro vaše děti využít. Chápeme totiž, že čas, který děti tráví u počítače/tabletu je značný. I proto se momentálně snažíme, především na druhém stupni, o přenastavení některých online hodin v asynchronní aktivity, případně některé hodiny využít ke konzultacím.

 

Co nás čeká ...

  • Velmi se těšíme, že podle nejnovějších zpráv budeme moci v průběhu příštího týdne uvítat zpět ve škole první a druhé ročníky. Podrobné informace k nástupu těchto dětí do školy vám zprostředkují třídní učitelé.
  • Pokračujeme v nepovinných online tanečních hodinách s Ms. Lesley-Anne. Staly se oblíbenými a hojně navštěvovanými. Děti je naleznou ve svých kalendářích a nově jsme je nabídli i vyšším bilingvním ročníkům.
  • Schází dětem doma výtvarné tvoření? Ms. Míša, jejíž videa s návody na tvoření najdete na našem facebooku, už chystá odpolední Online Art &, Craft. Zájemci opět najdou ve svých kalendářích a mohou se přidat. Přeposílám odkaz na nejnovější video s návodem na domácí tvoření:

https://www.youtube.com/watch?v=Mo2irwP19yo 

  • Na 11. je už dlouhodobě naplánováno ředitelské volno. Doufáme, že si děti odpočinou a načerpají nové síly.
  • Třídní schůzky jsou naplánovány na 11. a třídní učitelé vás budou informovat o formě, jakou proběhnou právě ve vaší třídě.
  • Třídní schůzky pro žáky budoucího 6. bilingvního ročníku se uskuteční 25.11. v 16.00.

Jsou určeny rodičům 5.E1 a 5.E2. Rádi bychom vám zde představili pokračování bilingvní výuky na 2. stupni. Přihlášení na schůzku najdete v kalendářích vašich dětí.

  • Vzhledem k očekávanému návratu dětí do školy, bychom rádi spustili čipový systém BELLhop, který usnadnívyzvedávání dětí ze školní družiny. Prosíme tedy o dodání podkladů – vyplněných protokolů, které vám paní vychovatelky zaslaly. Děkujeme, pokud jste tak již učinili.
  • Informace o návratu do škol dalších ročníků– všichni se na ně těšíme a budeme je s vámi sdílet, jakmile se dostanou k nám.

  

Velmi děkuji našim vyučujícím, kteří dávají své práci momentálně opravdu mnoho energie a invence.

 

Děkuji paním vychovatelkám, které už pečlivě chystají zimní výzdobu.

 

Za celý bilingvní tým
S díky za vaši spolupráci J.

Mgr. Taťána Bahnerová

zástupkyně ředitele pro bilingvní třídy

  Školní kalendář   Akce školy   Organizace šk.roku   Zpravodaje   E-omluvenka   Jídelníček

Zvonění

hodinačas
1. hodina 8:00 - 8:45
2. hodina 8:55 - 9:40
3. hodina 10:00 - 10:45
4. hodina 10:55 - 11:40
5. hodina 11:50 - 12:35
6. hodina 12:45 - 13:30
7. hodina 13:40 - 14:25
   
8.-9. hodina 14:20 - 15:50
Ostrava logo BAKALÁŘI